AYTAM Kurucuları Yazdır E-posta

Yıldız, Kadir, Barış Can Daylık

Yıldız Daylık, 1962 İstanbul doğumlu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1979 – 1983 yılları arasında İ.Ü. Hukuk Fakültesinde okudu. Kadir Daylık, 1962 Konya doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Keşan ve Afyonkarahisar’da tamamladı. 1979 – 1883 yılları arasında İ.Ü. Hukuk Fakültesinde okudu.

Yıldız Daylık ve Kadir Daylık 1985 yılında birlikte kurdukları Daylık Avukatlık Bürosu’nda halen serbest avukatlık yapmaktadırlar. 1998 yılında satın aldıkları Afyonkarahisar’da Mollabahşi Mahallesi, Kale Caddesi Numara 15’de bulunan, sivil mimari örneği ve kültür varlığı olarak tescilli 3 katlı bahçeli ahşap evi onarıp tarihi ve yerel yapısına uygun olarak döşeyerek geleceğe armağan etmişlerdir.

Yıllar içinde toplanarak oluşturulan küçük bir koleksiyonun bu evde sergilenmesiyle başlayıp, bağış ve emanet bırakılacak her türlü orijinal resim, belge ve nesne ile koleksiyonun genişletilmesi amaçlanmıştır.

AYTAM Afyonkarahisar Yerel Tarih Araştırmaları Merkezi , yerel tarihin, sözlü tarihin, mikro tarihin, kentteki işyerlerinin, toplulukların, gündelik hayatın tarihinin araştırılması ve gelecek kuşaklara aktarılması için sivil bir organizasyon olarak düşünülmüştür.

AYTAM Kurucuları

AYTAM’ın kurucularından olup, bilişim desteğini sağlayan Barış Can Daylık, 1987 İstanbul doğumludur. İstanbul’da tamamladığı ilk ve orta öğreniminden sonra Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden 2008 yılında mezun olmuştur.

AYTAM kurucuları, akıp giden zamanda, geleceğe çok küçük de olsa bir kayıt bırakabilme yolundaki çabaları ile başkalarını da yüreklendirip örnek olabilme arzusundadırlar.